Najlepsze inspiracje modowe z filmów i seriali

Moda jest dziedziną, która stale się zmienia. Projektanci mody oraz styliści zawsze poszukują inspiracji w różnych miejscach. Jednym z nich są filmy i seriale. Dzięki nim otrzymujemy informacje na temat aktualnych trendów oraz pomysłów na niebanalne i ciekawe stylizacje. Poniżej przedstawiamy najlepsze inspiracje modowe z filmów i seriali:

Gwiazda wieczoru

Nie tylko dziewczyny zainteresowane modą znajdą w tej klasycznej produkcji doskonałe inspiracje. Gwiazda wieczoru to film, którego akcja rozgrywa się w epoce przedwojennego Hollywood. W filmie możemy podziwiać stylowe stroje, fryzury oraz eleganckie dodatki. Jeśli lubisz styl lat 20-tych i 30-tych, to ten film zainspiruje cię do stworzenia prawdziwie unikalnej kreacji.

Sex Education

Ten serial przedstawia historię Eggera, który zachęca swoją szkolną społeczność do odkrywania swojej seksualności. W serialu młodzieżowa moda jest na pierwszym planie. Bohaterowie noszą nietypowe i odważne stroje, które często łączą różne style i kroje. Jeśli jesteś zainteresowany modą i chcesz stworzyć coś nowego, Sex Education będzie dla ciebie idealnym źródłem inspiracji.

Wielki Gatsby

Kolejnym filmem, który z pewnością zainteresuje osoby poszukujące inspiracji w modzie jest Wielki Gatsby. Kostiumy w tym filmie są znakomite i odzwierciedlają dziesięcioletni okres od 1920 do 1930 roku, w którym akcja filmu się rozgrywa. W tle jest również dekadentny świat dostojnych postaci i dawnych bogaczy. Stroje są bardzo eleganckie, ale jednocześnie futurystyczne i stylowe. Wszystko to sprawia, że Wielki Gatsby jest doskonałym źródłem inspiracji zarówno dla projektantów mody, jak i zwykłych miłośników modnych trendów.

Gra o tron

Kultowy serial, który z pewnością zna każdy. Gra o tron to produkcja, która nie tylko zainteresuje fanów świata fantastyki, ale również osoby zainteresowane modą. W serialu odnajdziemy różne style, które w sezonach zmieniają się i się rozwijają. Jeśli jesteś fanem królów, rycerzy lub księżniczek, z pewnością odnajdziesz w Gra o tron masę interesujących inspiracji.

Diabeł ubiera się u Prady

Klasyczna już produkcja opowiada historię Andy, która stara się coś osiągnąć w świecie mody w Nowym Jorku. Film skupia się na wytwornej modzie, która dominuje w branży. W filmie zauważyć można wiele inspiracyjnych kosztiumów, które są niezwykle eleganckie i stylowe. Dodatki, perfekcyjna robota w modzie, jaką jest wysokiej klasy krawiectwo, ozdoby, odważne kreacje i dodatki – wszystko to sprawia, że Diabeł ubiera się u Prady to idealne miejsce do znalezienia inspiracji modowych.

Ostry dyżur

Serial medyczny, w którym oprócz opowieści o pacjentach i lekarzach, można odnaleźć również inspiracje modowe. W serialu zauważyć można przede wszystkim eleganckie stroje męskie. Lekarze są ubrani w stylowe garnitury oraz cienką krawatki, co daje im pewien styl i elegancję. Jeśli jesteś fanem stylowych outfitów, to Ostry dyżur z pewnością przypadnie ci do gustu.

Muzeum Słodyczy

To ciepły i wizualnie interesujący film, który opowiada historię Paige, która marzy o otwarciu własnej cukrowni. Styl upłynniający w filmie jest bardzo kolorowy i zabawny, a bohaterowie noszą ubrania w stylu retro, z lat 60., 70. i 80. Film zainspiruje cię do stworzenia kolorowych i odważnych stylizacji, które z pewnością wyróżnią się z tłumu.

Podsumowuanie

Moda zawsze czerpie z różnych źródeł inspiracji. Filmy i seriale są jednym z nich. W opisanych produkcjach można odnaleźć bardzo ciekawe i unikalne stroje, które z pewnością zainspirują każdego miłośnika mody. Stylowe kostiumy zwykle są przypisane do stylu danej epoki, co również daje nam do myślenia i inspiracji na temat tego, jak projektować ubrania nowoczesne inspirowane stylem retro.