Kwiatek w butonierce – czy to dobry pomysł?

Przygotowując się do ślubu, niezwykle często stajemy przed bardzo wieloma różnymi wyborami. Jedne są trudniejsze, inne są banalnie łatwe i bez zastanowienia możemy je rozwiązać. Jeśli jednak chodzi o te trudniejsze wybory, tu może pojawić się nawet niemały problem, gdyż potrafią nam one niekiedy nawet spędzać sen z powiek. Zastanawiamy się nad daną kwestią i za nic nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniego rozwiązania. Niestety takich momentów podczas planowania ślubu i wesela zdarza się dość sporo. Jednym z takich trudnych wyborów może być wybór pomiędzy kwiatkiem w butonierce czy też tak zwaną poszetką. Czym jest poszetka? Jest to oczywiście nic innego jak popularna ozdobna chusteczka, którą umieszcza się w kieszonce marynarki od garnituru. Takie poszetki mogą rzecz jasna występować w bardzo wielu kolorach oraz wzorach. Czym jednak różni się takie rozwiązanie od butonierki?

Czym jest butonierka?

Bardzo często zdarza nam się uważać butonierkę za kieszonkę na piersi marynarki od garnituru męskiego, jednakże wcale nie jest to prawda. Słowo butonierka pochodzi od francuskiego słowa boutonnière, co oznacza dokładnie dość mały otwór w klapie marynarki. Jest to dziurka w materiale, w którą wkłada się najczęściej żywe kwiaty, bądź też wszelkiego rodzaju inne elementy dekoracyjne. W każdym razie poszetka i butonierka nie są tym samym – poszetka to chusteczka umieszczana w kieszonce, natomiast butonierka to dziurka w marynarce, położona nad kieszonką, bo w klapie marynarki, w którą wkłada się kwiaty.

Jaki kwiatek do butonierki wybrać?

Wybierając konkretny kwiatek do butonierki, powinniśmy zawsze pamiętać, iż kwiatek ten powinien pasować do kwiatów, z których wykonany jest bukiet ślubny panny młodej. Może to być pojedynczy kwiatek lub też malutka wiązanka kilku mniejszych kwiatków. Najczęściej korzystając z usług florysty bądź też konsultanta ślubnego, albo nawet obu tych osób, po prostu warto zapytać o to, jakie konkretnie kwiaty powinny znaleźć się w butonierce i w jaki sposób powinny one wyglądać, by pasowały do kwiatów z bukietu ślubnego. Osoby te zazwyczaj bardzo dobrze podpowiedzą i dzięki temu unikniemy kłopotu z wyborem.

Czy warto postawić na kwiatek w butonierce?

Prawdziwy dylemat może jednak powstać podczas wyboru pomiędzy kwiatkiem w butonierce a poszetką w kieszonce – które z nich lepiej wybrać? A może można byłoby wybrać obydwa rozwiązania? Oczywiście wszystko to zależy od samego pana młodego, jak i od jego przyszłej żony, ponieważ to oni powinni ustalić ten szczegół. Jeśli wesele jak i sam ślub będą bogate w kwiaty, zdecydowanie warto będzie uzupełnić garnitur o tę dekorację, natomiast jeśli chcemy możliwie jak najbardziej zaoszczędzić podczas organizowania wesela, należy pamiętać, iż kwiatek wcale nie jest potrzebnym elementem w tym dniu.