Sprawdź jak rozbić szpilki w palcach

Odpowiednio dobrane szpilki optycznie wysmuklają nogę, dodają stylizacji charakteru i sprawiają, że można poczuć się naprawdę kobieco i bardzo atrakcyjnie. Niestety czasami szpilki są zbite, co utrudnia wygodne noszenie obuwia. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, aby rozbić szpilki na palcach i cieszyć się modnym obuwiem. Sprawdź jak rozbić szpilki w palcach, kilka prostych i skutecznych sposobów znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Rozbijanie szpilek w palcach – kilka sprawdzonych sposobów

Zbyt ciasne buty na palcach to najczęściej problem szpilek w szpic. Takie obuwie to klasyka sama w sobie, która jest ponadczasowa i jeszcze przez wiele lat na pewno będzie modna. Niezależnie od modelu butów w którym chcesz rozciągnąć część przeznaczoną na palce, warto wypróbować gazety. Ten sposób jest bardzo prosty i skuteczny. Wystarczy zwinąć kilka stron gazety w kulkę i wypchać czubki butów. Pozwól podziałać gazetom pozostawiając je w szpilkach na co najmniej kilka godzin. Jeśli nie masz pod ręką żadnej gazety, możesz zastąpić ją grubymi skarpetkami, które także świetnie nadają się do rozciągania czubków szpilek. Po rozciąganiu szpilek za pomocą gazety lub skarpetek, warto nałożyć je na stopy i przejść się po mieszkaniu.
Kolejnym skutecznym sposobem na rozciąganie butów w palcach jest zastosowanie profesjonalnych prawideł do obuwia. Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób. Pamiętaj jednak, aby przez włożeniem narzędzia do obuwia nałożyć na nie grubą skarpetkę, najlepiej lekko wilgotną.
Jeśli żaden z wyżej zaproponowanych sposobów nie przyniósł oczekiwanych efektów, trzeba zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Doświadczony szewc będzie wiedział co zrobić, aby rozciągnąć szpilki w palcach, a jednocześnie nie zniszczyć obuwia. Pamiętaj jednak, aby korzystać jedynie z dobrej jakości usług. Dzięki temu można mieć bowiem pewność, że praca zostanie wykonana tak jak na leży i za rozsądną cenę. Przed wybraniem się do szewca zapoznaj się z opiniami klientów lub zapytaj bliskich czy znajomych o specjalistę godnego polecenia.

Dobierz odpowiedni rozmiar butów

Warto podczas zakupu obuwia postarać się wybrać odpowiedni rozmiar i model, aby nie mieć problemów ze zbyt ciasnymi czubkami. Zawsze warto zmierzyć przynajmniej kilka par szpilek, aby wybrać te, które zapewniają pełen komfort i są wygodne. Pamiętaj, aby przymierzać dwa buty a nie tylko jeden i przejść się po sklepie. Na zakupy najlepiej wybrać się popołudniu. O tej porze stopy są już nieco zmęczone, dzięki czemu wybranie odpowiedniego rozmiaru będzie łatwiejsze. Jeśli decydujesz się na zakupy online, zawsze pamiętaj o stosowaniu się do podanej tabeli rozmiarów. Przed dokonaniem upewnij się, jak wygląda procedura zwrotów i wymiany obuwia. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy zwrot za małego obuwia będzie trudny lub czasochłonny. Zakupy online są bardzo wygodne, korzystaj jedynie z zaufanych witryn internetowych.
Gdy już znajdziesz odpowiednie szpilki pamiętaj, aby przed wyruszeniem w nich na miasto rozchodzić je nieco w domu. Niestety pierwsze próby chodzenia w nowych szpilkach przez kilka godzin mogą skończyć się bolesnymi otarciami i ranami. Aby tego uniknąć przetestuj szpilki w domu, dzięki czemu nieco je rozciągniesz i unikniesz nieprzyjemnych ran.

Podusmowanie

Zbyt ciasne w palcach szpilki można rozbić domowymi sposobami. Dobrze sprawdzą się zbite w kulę gazety lub skarpetki. Warto również stawiać na profesjonalne narzędzia takie jak prawidła do obuwia. Jeśli samodzielne rozbicie butów na palcach jest zbyt trudne lub nie przynosi oczekiwanych efektów, najlepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z pomocy specjalisty czyli szewca. Aby uniknąć konieczności rozciągania obuwia, warto przy zakupie przymierzyć kilka par i dobrać odpowiedni rozmiar. Przed wyruszeniem w nowych szpilkach na miasto, dobrze jest nieco je rozciągnąć i przetestować w domu. Dzięki temu unikniesz bolesnych ran i otarć stóp.